Unit 5, 1000 North Circular Road, NW2 7JP, London, UK
Zákaznícký servis (Po až Pi: 9am - 5.30pm):
+44 (0) 845 468 4197

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Predovšetkým v spôsobe akým zásielky prepravujeme. Pre mnohých je predstava prepravnej firmy jedna dodávka, ktorá k vám príde zásielku vyzdvihnúť a tá istá dodávka zásielku doručí niekde v ČR, alebo v SR.

Takto to u nás naštastie nefunguje. V Anglicku zamestnávame štyroch šoférov, ktorí u vás zásielky zbierajú a doručujú na niekoľkých vozidlách. Následne sa všetky zásielky prepravia na kamiónoch do ČR, odkiaľ sú v spolupráci s partnerskou firmou doručené priamo k vašim dverám v ČR a v SR.

V Anglicku máme k dispozícii 1100 sq. ft. skladových priestorov a podľa potreby sme schopní ich navýšiť + kancelárske priestory, kde pracujú dvaja až traja pracovníci každý pracovný deň od 9am do 5.30pm.

Vyznávame zásadu, že len s poctivosťou je možné budovať dlhodobo úspešný business, preto si zakladáme na tom, aby všetky naše používané váhy boli pravidelne kalibrované, aby všetky naše vozidlá mali správne poistky (preprava tovaru za úplatu) a aby tovar samotný bol riadne poistený. Zo zákona sme povinní mať poistenie zodpovednosti za škodu (public liability insurance) a poistenie zodpovednosti zamestnávateľa (employer’s liability insurance).

Áno je. Zásielka je vyzdvihnutá od prvých uzamykateľných dverí na mieste nakládky a je doručená po prvé uzamykateľné dvere na mieste vykládky.

Žiaľ nemôžete. Ako každá prepravná spoločnosť i my máme vymedzené, čo posielať nie je možné, prípadne, čo je možné poslať len za predpokladu, že zásielka nebude poistená. Presný a aktuálny zoznam položiek nájdete v našich obchodných podmienkach.

Bohužial nie. Alkohol i cigarety sú striktne vylúčené z prepravy a ktokoľvek, kto by ich i napriek varovaniu posielal sa vystavuje riziku pokuty.

To závisí od povahy zásielky. Vo väčšine prípadov je najlepším spôsobom zabalenie do pevného kartónového obalu. Doporučenia ako správne baliť zásielky nájdete na našej stránke Ako správne baliť.

Nie je to potrebné, ale doporučujeme to urobiť.

Zásielky zbierame výlučne v piatok, sobotu, nedeľu a v pondelok, v čase zvyčajne od 8am do cca 10pm, v pondelok len do cca 4pm.

Žiaľ, momentálne neposkytujeme takúto službu. Počet zásielok, ktoré každý týždeň musíme vyzdvihnúť sa zvyčajne pohybuje od 130 do 160 a pri takomto množstve nie sme schopní zaručiť, že naši šoféri k vám prídu v čase, ktorý si určíte. Napriek tomu sa snažíme prispôsobiť sa ako je to len možné, pretože pochopiteľne je v našom záujme aby sme od vás zásielku vyzdvihli.

V takom prípade sa snažíme nájsť riešenie ako by sme vašu zásielku mohli vyzdvihnúť. Pokúšame sa nájsť iný vyhovujúci čas na vyzdvihnutie, prípadne vás požiadame o možnosť poprosiť známeho alebo suseda o odovzdanie zásielky, prípadne o možnosť odovzdať zásielku z pracoviska, alebo v krajnom prípade musíme vyzdvihnutie zásielky presunúť na najbližší termín zberu.

Je to kvôli ochrane zdravia našich zamestnancov. Podľa našich prepravných podmienok nesmie balík balený zákazníkom vážiť viac ako 30kíl.

Preprava z UK do ČR a SR trvá 4 až 7 kalendárnych dní a preprava z ČR a SR do UK trvá 8 až 17 kalendárnych dní. Môže sa však predĺžiť v prípade nepredvídateľných udalostí.

Z UK do ČR a SR je to každý týždeň, z ČR a SR do UK je to každé dva týždne.

Palivový poplatok je jednorázový poplatok účtovaný ku každej objednávke ako kompenzácia za vysoké ceny nafty na trhu. Jeho výška sa určuje každý týždeň vo štvrtok pred zberom zásielok podľa aktuálnych cien nafty.

Áno môžete. Tento i ostatné spôsoby platby sú popísané na našich stránkach Ako platiť za naše služby.

Áno. Výška zľavy sa určuje automaticky podľa množstva prepravených zásielok a celkovej prepravenej hmotnosti za posledných 6 kalendárnych mesiacov. Každý zákazník má aktuálnu výšku zľavy zobrazenú vo svojom účte na našich stránkach.

Áno je. Aktuálne informácie o poistení zásielok i uplatnení reklamácií nájdete v obchodných podmienkach.

Áno. Sklady sú otvorené od pondelka do piatku od 9am do 5pm.

Pre zákazníkov ako vy sme pripravili našu službu, ktorá je dostupná na stránkach www.nakupyvanglicku.sk. Všetky potrebné informácie nájdete práve tu.

Každý náš šofér, ktorý zbiera zásielky v UK, má na vozidle niekoľko rozmerov kartónových krabíc určených na predaj. Pokiaľ by ste baliaci materiál potrebovali ešte pred vyzdvihnutím zásielky, môžete si ho zakúpiť v našom sklade, prípadne vám ho môžeme zaslať kuriérom na vašu adresu v UK. Aktuálny zoznam baliaceho materiálu na predaj je k dispozícii na našej stránke Baliaci materiál. Táto služba nie je dostupná v ČR a SR.


V prípade, že ste nenašli odpoveď na vašu otázku, kontaktujte nás na telefónnom čísle +44 (0) 845 468 4197, alebo na emailovej adrese info@dolphi-transport.com.