Unit 5, 1000 North Circular Road, NW2 7JP, London, UK
Zákaznícký servis (Po až Pi: 9am - 5.30pm):
+44 (0) 845 468 4197

Ako správne baliť

Dolphi Transport

Ako správne baliť

UPOZORNENIE: Spoločnosť Dolphi Transport nepreberá žiadnu zodpovednosť za škody, ktoré vám vzniknú v dôsledku nesprávneho balenia.

Majte prosím na pamäti, že každá zásielka musí byť zabalená a pripravená na transport! V prípade pochybností, či je vaša zásielka správne a dostatočne zabalená nás kontaktujte telefonicky na +44 (0) 845 468 4197, alebo emailom na info@dolphi-transport.com.

Ak si nedokážete zabezpečiť adekvátny baliaci materiál, informujte nás s dostatočným časovým predstihom aby sme sa pokúsili ho pre vás zabezpečiť.

Náš pracovník má právo odmietnuť prevziať zásielku, ktorá nebude žiadnym spôsobom zabalená, alebo ktorá nebude spĺňať požiadavky na dostatočné zabalenie.


1. Venujte pozornosť označeniu zásielky

Náš pracovník pri preberaní zásielky označí každú položky spôsobom, aby neprišlo k problémom pri identifikácii. Po doručení zásielky na sklad je každá položka označená nálepkou s čiarovým kódom a adresou príjemcu.

Napriek tomu doporučujeme, aby si zákazník každú jednu položku označil menom a adresou príjemcu.


2. Ak to povaha vašej zásielky umožňuje, doporučujeme baliť všetko do pevných kartónových krabíc.

Kartónová krabica, obzvlášť trojvrstvová (double wall carton), najlepšie ochráni vašu zásielku pred poškodením. Náš pracovník má vo vozidle niekoľko veľkostí dvojvrstvových kartónových krabíc v cenách od 3.20 GBP do 4.10 GBP za kus.

Veľkosť kartónovej krabice voľte podľa obsahu zásielky. Krabice, ktoré nie sú úplne vyplnené sa môžu stlačiť a naopak krabice, ktoré budú preplnené môžu prasknúť.

V prípade, že sa napriek našemu odporúčaniu rozhodnete poslať vašu zásielku v cestovnom kufri, ruksaku, alebo cestovnej taške, bude vám naúčtovaný poplatok 3GBP za kus za zabalenie do igelitového obalu.


3. Krehký tovar ako taniere, keramiku alebo sklo je nutné zabaliť výlučne do pevných kartónových krabíc!

Krehký tovar vkladajte do stredu krabice. Uistite sa, že sa nedotýka žiadnej zo strán. Váš tovar by mal byť dobre obložený výplňou zo všetkých strán.

Nedoporučujeme baliť krehký tovar do plastových alebo textilných tašiek! Takzvané čínske (turecké, indické...) tašky sú absolútne nevhodné na balenie krehkého tovaru. V prípade, že sa v takejto taške bude nachádzať krehký tovar, zriekame sa zodpovednosti za prípadné poškodenie počas prepravy.

Pamätajte, že samotná nálepka "KREHKÉ", alebo "FRAGILE", vašu zásielku neochráni. Tá slúži len ako upozornenie. Zásielka musí byť v prvom rade dobre zabalená.


4. Elektroniku je nutné zabaliť do originálnych kartónových krabíc!

Elektronika ako laptopy, počítače, LCD TV, mobilné telefóny, domáce kiná a pod. musia byť zabalené v originálnom obale.

Doporučujeme nechať krabice s elektronikou otvorené a bezpečne ich zalepiť až pred zrakom našeho šoféra keď príde vyzdvihnúť vašu zásielku.


5. Pozor na veľkosť a hmotnosť kartónových krabíc!

Hmotnosť jednotlivých kusov nesmie presiahnuť 30kg pokiaľ sa jedná o balíky balené priamo zákazníkom. Za každý balík, ktorého hmotnosť presiahne 30kg sa účtuje poplatok 10GBP. Tento poplatok sa nevzťahuje na balíky originál zabalené od výrobcu, kde zákazník nemôže hmotnosť balíku nijako ovplyvniť.

Vždy sa skôr snažte použiť niekoľko menších krabíc ako jednu veľkú!

Toto opatrenie sa zaviedlo z dôvodu ochrany zdravia našich pracovníkov, ktorí s balíkmi manipulujú.


6. I bicykel musí byť pripravený na prepravu.

V prípade, že bicykel nie je zabalený v kartónovej krabici, prepravujeme bicykle len za podmienok, že: riadidlá bicykla sú otočené o 90 stupňov a pedále bicykla smerujú dovnútra, prípadne sú odmontované úplne.

Doporučujeme takisto obaliť lakované časti vhodným baliacim materiálom (bubble wrap, igelit, vlnitý kartón ...), aby sa predišlo prípadnému poškriabaniu. Rovnako doporučujeme ochrániť mechanické časti náchylné na poškodenie.


7. Nábytok ako skrine alebo stoly musia byť rozobraté.

Nábytok ako napríklad skrine, komody, stoly atď. prepravujeme len za predpokladu, že sú rozobrané na jednotlivé kusy a zabalené ako "flatpack" v kartónovom obale.


8. Sedacie súpravy prepravujeme taktiež.

Všetky sedacie súpravy - i tie už zabalené - sa u nás v sklade balia do kartónového obalu a fólie.

Upozorňujeme, že pri nakládke i vykládke sedacej súpravy je potrebná asistencia zo strany zákazníka, nakoľko šoféri jazdia sami.